Poľnohospodárov treba počúvať...

Autor: Richard Takáč | 29.5.2020 o 20:58 | (upravené 31.5.2020 o 18:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  26x

Tažko skúšaní poľnohospodári - suchom, mrazom a inými problémami sa v posledných dňoch trošku zapotili. Na to, aby sa im ministerstvo pôdohospodárstva snažilo, čo najviac pomôcť, ich ešte dostáva pod vačší tlak a stres.

Vo štvrtok 28. mája malo byť na ministerstve pôdohospodárstva rokovanie o presune značných finančných prostriedkov z I. piliera do II. piliera. Presun by znamenal značné finančné zníženie priamych platieb, čo reálne ohrozuje poľnohospodárov na Slovensku - malých, stredných i veľkých. Takto ministerstvo nepomáha poľnohospodárom, týmto presunom by hrozilo prepúštanie v poľnoshospodárstve, likvidácia podnikov a ohrozenie už aj tak nízkej potravinovej sebestačnosti.
Mrzí ma, že tak ako aj pri programovom vyhlásení vlády ministerstvo nekomunikovalo s príslušnými organizáciami a nekomunikovalo ani v tomto prípade a to pár dní dozadu mali zástupcovia Slovenskej poľnohospodarskej a potravinárskej komory rokovanie s vedením ministerstva a tam o tom ani slovo nepadlo.
Ministerstvo musí začať počúvať a rokovať so zástupcami organizácií, aby počúvalo logické argumenty, fakty a aby výsledkom bola podpora aktívnych poľnohospodárov, bez rozdielu veľkosti, ale najmä tých, ktorí produkujú.
Chcem poďakovať poľnohospodárom, že veľmi rýchlo reagovali a ozvali sa, čo malo aj za výsledok zastavenie tohto presunu z I. pilera do II. piliera.
Budúci týždeň 3. júna mám zasadnutie Výboru pre poľnohospodárstvo a životné prostredie, kde sa chcem pýtať na predmetné veci a mnoho daľších, ktoré sa aktuálne dejú v poľnohospodárstve a potravinárstve. Som rád, že vo výbore naprieč politickým tričkám je záujem úprimne pomôcť nášmu poľnohospodárstvu, potravinárstvu a lesníctvu.

Autor je poslancom NR SR za stranu SMER-SD.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Parlament bude rozhodovať o interrupciách

Podľa kritických hlasov ide o psychický nátlak.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Prvý výstrel Anny Záborskej

Nebudú spokojní, kým ukončenie tehotenstva nebude na úrovni s vraždou.


Už ste čítali?